Via Mobilis - Update: 2026-08-28 09:47 - Door Christophe VOIRIN
Nissan Cabstar — Technische specificaties
De Nissan Cabstar is een veelzijdige en betrouwbare bedrijfswagen, bekend onder verschillende namen zoals Nissan Atlas, Renault Maxity, en NT400. Hij wordt gewaardeerd om zijn vermogen om zware ladingen te vervoeren, terwijl hij wendbaar blijft in stedelijke gebieden. Beschikbaar in verschillende configuraties, past hij zich aan diverse professionele behoeften aan.
- Categorie Bedrijfswagen
- Productieperiode 1982 tot heden
- PTAC Van 2,8 tot 4,5 ton
- Motoren Benzine en diesel, van 82 tot 150 pk
- Andere namen Nissan Atlas, Renault Maxity, NT400
De Nissan Cabstar wordt aangeboden met een verscheidenheid aan motoren, waaronder een dieselmotor van 3.0 L met een vermogen van 130 tot 150 pk.
Veelgestelde vragen
Wat zijn de belangrijkste kenmerken van de Nissan Cabstar?
De Nissan Cabstar is een veelzijdige bedrijfswagen met een PTAC van 2,8 tot 4,5 ton, beschikbaar in verschillende configuraties en motoren.
Welke motoren zijn beschikbaar voor de Cabstar?
De Cabstar biedt benzine- en dieselmotoren, met vermogens variërend van 82 tot 150 pk.
Is de Nissan Cabstar geschikt voor stedelijk gebruik?
Ja, dankzij zijn wendbaarheid en het cabine-op-motorconcept is de Cabstar ideaal voor gebruik in stedelijke gebieden.
Welke verschillende namen worden gebruikt om de Cabstar te verkopen?
De Cabstar is ook bekend onder de namen Nissan Atlas, Renault Maxity, en NT400.
Sinds wanneer wordt de Cabstar geproduceerd?
De Nissan Cabstar wordt geproduceerd sinds 1982.
Is de Cabstar beschikbaar in een elektrische versie?
Ja, er is een elektrische versie beschikbaar in Europa onder de naam Maxity Electric.
Wat zijn de voordelen van de Nissan Cabstar ten opzichte van een vrachtwagen?
De Cabstar biedt een vergelijkbare laadcapaciteit als een vrachtwagen, terwijl hij een lagere investering vereist.
De versie 35.13 van de Cabstar F24 heeft een lengte van 5,25 m, een breedte van 1,87 m, en een hoogte van 2,12 m, met een PTAC van 3.500 kg.
Beschikbare motoren
| Kenmerk | 2.3 D (75 pk) | 3.0 Turbo Diesel |
|---|---|---|
| Motorcode | — | BD30TI |
| Cilinderinhoud | 2 283 cm³ | ≈2 953 cm³ |
| Vermogen | 75 pk | 81 kW (≈110 pk) |
| Koppel | 145 Nm bij 2 300 t/min | n.v.t. |
| Versnellingsbak | Handmatig 5 versnellingen | Handmatig |
| Aandrijving | Achterwielaandrijving | Achterwielaandrijving |
| Wielbasis | 2 400 / 2 900 mm | n.v.t. |
| PTAC | 2,8 t (75.28) | 3,5 t (110.35) / 4,5 t (110.45) |
| Leeggewicht | 1 410 / 1 420 kg | n.v.t. |
| Nuttig laadvermogen | 1 380 / 1 390 kg | n.v.t. |
| Banden | 195/70 R15 | n.v.t. |
| Maximale snelheid | 115 km/u | n.v.t. |
De motor 2.7 TDi (TD27) was aanwezig op de eerste generatie van de Cabstar, maar de volledige gegevens zijn niet beschikbaar.
Nissan Cabstar F24 (2006-2013)
| Motor | Cilinderinhoud | Vermogen | Koppel | Norm | Maximale snelheid |
|---|---|---|---|---|---|
| 2.5 dCi 110 | 2 488 cm³ | 110 pk bij 3 600 t/min | 250 Nm bij 2 000 | Euro 4 | 133 km/u |
| 2.5 dCi 130 | 2 488 cm³ | 130 pk (131 volgens L'Argus) / 96 kW | 270 Nm bij 2 000 | Euro 4 | 133 km/u |
| 3.0 dCi 150 | 2 953 cm³ | 150 pk bij 3 400 t/min | 350 Nm bij 2 000 | Euro 4 | 132 km/u |
Deze generatie deelt zijn platform met de Renault Maxity en biedt een handmatige versnellingsbak met 5 versnellingen.
Gewichten en nuttige ladingen per versie
| Versie | PTAC | Nuttig laadvermogen |
|---|---|---|
| 28.11 | 2,8 t | 1 140–1 170 kg |
| 32.11 | 3,2 t | 1 530–1 570 kg |
| 35.11 | 3,5 t | 1 770–1 820 kg |
| 35.15 | 3,5 t | 1 707–1 757 kg |
De versie 35.15 biedt een nuttige lading van 1.707 tot 1.757 kg.
Nissan NT400 Cabstar (2014-2020/21)
Motoren — Euro 5
| Versie | Inhoud | Vermogen | Koppel | Toerental koppel | Versnellingsbak |
|---|---|---|---|---|---|
| 28.12 / 32.12 / 35.12 | 2 488 cm³ | 122 pk (90 kW) | 250 Nm | 1 600–2 800 t/min | 5 versnellingen |
| 35.14 | 2 488 cm³ | 136 pk (100 kW) | 270 Nm | 1 600–3 200 t/min | 6 versnellingen |
| 35.15 / 45.15 | 2 488 cm³ | 146 pk (107 kW) | 350 Nm | 1 600–2 800 t/min | 6 versnellingen |
Motoren — Euro 6
| Versie | Cilinderinhoud | Vermogen | Koppel | Koppeltoerental | Versnellingsbak |
|---|---|---|---|---|---|
| X.13 | 2 953 cm³ | 131 pk (96 kW) | 300 Nm | 1 100–3 000 t/min | 6 verhoudingen |
| X.15 | 2 953 cm³ | 150 pk (110 kW) | 350 Nm | — | 6 verhoudingen |
Afmetingen en capaciteiten
| Element | Waarde |
|---|---|
| PTAC | 2,8 / 3,2 / 3,5 / 4,5 t |
| Wielbasis | L1 2 500 / L2 2 900 / L3 3 400 mm |
| Breedte | 1 870 mm |
| Hoogte | 2 096–2 135 mm |
| Totaal lengte | 5 188 tot 6 673 mm (afhankelijk van configuratie) |
| Maximale nuttige lading | 28.12 : 1 084 kg · 32.12 : 1 470 kg · 35.12/35.14 : 1 780 kg · 35.15 : 1 702 kg · 45.15 : 2 704 kg |
| Minimale draaicirkel | 10,6 tot 13,6 m |
| Tank | 90 L |
| Banden | 195/70 R15 of 185/75 R16 |
De NT400 biedt versies met een PTAC van maximaal 4,5 ton en een wielbasis van 2.500 tot 3.400 mm.
De tweedehandsmarkt op dit moment
Gegevens automatisch bijgewerkt vanuit online advertenties.
- Beschikbare advertenties 22
- Gemiddelde prijs 30.044 €
- Prijsrange 4.900 € – 61.114 €