CNV kaderleden maken zich hard voor hoger salaris in beroepsgoederenvervoer
Gecreëerd op 22/09/2011, 13:39:43
Onlangs is men in het beroepsgoederenvervoer over de weg weer begonnen met het verzamelen van nieuwe voorstellen voor de nieuwe cao. Volgens de uitslag van een enquête, die gehouden is onder chauffeurs, willen chauffeurs eigenlijk dat het alleen gaat over de verhoging van het salaris. "Dit is eigenlijk logisch gezien de loonachterstand die men heeft met, zeg maar, groot rijbewijs beroepen", aldus de CNV kaderleden.
"Al jaren achtereen is men tijdens de onderhandelingen er niet in geslaagd om fatsoenlijke beloningen af te spreken, die overeenkomen met de werkzaamheden van een chauffeur, of andere collega’s in deze sector. Door allerlei oorzaken zoals onder meer het niet willen naleven of de interpretatie van de cao is de beloningsachterstand opgelopen tot ongeveer 15%. Wat we nu zien is, dat ondanks dat er veel te weinig door de mensen word verdiend, heel veel Nederlands transport, gedaan wordt door buitenlandse chauffeurs voor ongeveer een derde van de loonsom die normaal in Nederland betaald zou moeten worden."
"De hele Nederlandse transportsector wordt hierdoor om zeep geholpen, door werkgevers die op korte termijn, en over de ruggen van Nederlandse chauffeurs, ook eigen rijders en charters, hun beurzen willen spekken, gelukkig zijn er natuurlijk ook nog bedrijven die het wel goed willen doen."
"Ook door allerlei rare constructies, soms zelfs met postbusnummers in het buitenland, waar in sommige gevallen niet eens een vrachtwagen voor de deur kan komen, wordt geprobeerd om te voorkomen dat je de werkzaamheden gewoon door de Nederlandse chauffeurs tegen een normaal salaris laat doen, wat ook al niet meer van deze tijd is!!"
"Ondanks dat TLN dit propageert, zijn er nog steeds veel bedrijven hier lid van. Zo bekostigd men zijn eigen ondergang. Als je leest dat alle dingen stil staan zonder transport, wat men regelmatig op opleggers ziet staan, zou dit ook eigenlijk zonder fatsoenlijk betaalde chauffeurs het geval moeten zijn. Het wordt dus tijd dat onze Nederlandse chauffeur, voor fatsoenlijk werk, dus ook eindelijk eens een keer fatsoenlijk betaald gaat worden!!"
De CNV kaderleden doen dan ook een oproep om er samen voor te zorgen dat er nu eens een keer een cao komt waar iedereen een goed gevoel bij heeft. "Er zal op den duur nivellering plaats gaan vinden, en als men er nu niet voor gaat zorgen dat de chauffeur een fatsoenlijke beloning krijgt, is er naar verloop van tijd geen chauffeur meer die warm loopt voor zo'n mooi beroep als dat van een chauffeur is", aldus de CNV kaderleden.
Bron: transport-online.nl