DAF introduceert vernieuwingen PACCAR MX-motor : Verder verhoogde efficiency en nog lagere operationele kosten
Gecreëerd op 03/06/2011, 14:09:12
De vernieuwingen passen uitstekend binnen DAF Advanced Transport Efficiency (ATe), een compleet programma oplossingen met als doel om de transportprestaties verder te verhogen en zowel milieubelasting als kosten te reduceren.
De 12,9 liter PACCAR MX-motor wordt geleverd in de populaire DAF CF85- en XF105-modellen en staat bekend om z’n hoge betrouwbaarheid en prestaties. Daarnaast heeft de motor een uitstekende reputatie op het gebied van brandstofefficiency. Bij het optimaliseren daarvan, heeft DAF zich allereerst op die maatregelen gericht, die van grote waarde zijn bij deellast, waarin een truck rijdt in gemiddeld 80% van de tijd.
Primeur: ingekapseld uitlaatspuitstuk
De uitvoeringen van de PACCAR MX-motor met 265 kW/360 pk, 300 kW/410 pk en 340 kW/460 pk maken allereerst gebruik van nieuwe zuigers, die thermisch gunstiger zijn en minder koeling nodig hebben. Daardoor kan met een kleinere oliepomp volstaan worden voor maximale efficiency en minder wrijvingsverliezen. Tegelijkertijd zijn de inspuithoeken en het motormanagementsysteem geoptimaliseerd. Als eerste in de truckindustrie past DAF bovendien niet alleen voor de turbocompressor maar ook voor het uitlaatspruitstuk een thermische inkapseling toe. Dit leidt tot een verder verbeterde luchthuishouding door een hoger rendement van de turbo en daarmee nog betere verbranding. De vernieuwingen aan de PACCAR MX-motor resulteren in een tot 3% gunstiger brandstofverbruik en lagere CO2-uitstoot, afhankelijk van de inzet.
Meer vernieuwingen
In het kader van het DAF Advanced Transport Efficiency-programma zijn meer vernieuwingen doorgevoerd om de brandstofefficiency verder te verbeteren en de uitstoot van CO2 en de ‘total cost of ownership’ verder te verlagen. Zo wordt de motor bij de DAF CF85 en de XF105 automatisch uitgezet na vijf minuten stationair draaien en is naast een 16- nu ook een lichtere handgeschakelde 12-versnellingsbak leverbaar, zodat de aandrijflijn nog beter afgestemd kan worden op de specifieke inzet. Vanwege het hoge koppel van de PACCAR MX-motor is een 16-bak immers niet altijd noodzakelijk. Bovendien biedt de nieuwe versnellingsbak nu ook voor de versie met 375 kW/510 pk de mogelijkheid van Direct Drive, wat minder wrijving betekent en daarmee een hogere efficiency. Op verzoek van de klant kan de maximum snelheid van de CF- en XF-voertuigen verhoogd worden naar 89 km/u, aangezien de standaard-instelling 85 km/u bedraagt, die binnen het internationale transport 2 tot 3% brandstofbesparing oplevert.
Nieuw is bovendien een AS-Tronic geautomatiseerde versnellingsbak met een volledig op brandstofverbruik afgestemde schakelstrategie. Alleen bij snelheden tot 30 km/u en bij het gebruik van de MX Engine Brake, kan de chauffeur ook zelf schakelen; in alle overige gevallen bepaalt de elektronica het meest ideale schakelmoment. Om het belang van een laag brandstofverbruik vooral ook bij de chauffeur onder de aandacht te brengen, wordt op het centrale display op het dashboard bij zowel de CF als de XF-serie standaard informatie gegeven over het actuele en gerealiseerde brandstofverbruik.
Zowel de belangrijke innovaties aan de efficiënte PACCAR MX-motor als de vernieuwingen die DAF daarnaast introduceert, passen uitstekend binnen DAF Advanced Transport Efficiency (ATe). Dat is een compleet programma oplossingen dat als doel heeft om de transportprestaties verder te verhogen en tegelijkertijd zowel milieubelasting als kosten verder te reduceren.
Bron : daf.com