TLN toch niet voor inhaalverbod vrachtwagens
Gecreëerd op 07/04/2011, 18:17:20
"Zoals ik het heb opgevat zei één van de leden dat hij het zat is om op verjaardagsfeestjes aangesproken te worden op het inhaalgedrag van vrachtwagenchauffeurs", begint Stuij te vertellen.
"Vervolgens is er gesteld: Wat is er tegen op een vrijwillig inhaalverbod voor vrachtwagenchauffeurs? Die houden voortaan altijd een baan vrij. Peter Sierat van TLN was onder de indruk. Ook de zo’n honderd aanwezigen waren bijna unaniem voor."
"Een echt verbod kreeg tegenstanders. Maar op vrijwillige basis lukt het wel. Een chauffeur moet wel een kraan kunnen inhalen die vijfenzestig kilometer per uur rijdt."
Pesten
"Ik ben ook voor. Onder andere om de weggebruikers te laten weten dat de vrachtwagenchauffeurs er niet zijn om de luxe wagens te pesten", klinkt het. Stuij vindt het een sympathiek actie.
Niet officieel standpunt
"Enkele TLN leden hebben hierover gesproken. Maar het is geen officieel TLN standpunt. Wat niet is kan nog komen", meldt perswoordvoerder Floris Liebrand van TLN in Zoetermeer.
"Wij twijfelen bij het nut of de noodzaak van inhaalverboden."
"De uitspraak van Peter Sierat tijdens de verenigingsdag moet niet in het daglicht gezien worden dat TLN nu voor een inhaalverbod is", benadrukt hij nog eens.
Bron: transport-online.nl