Wereldrecordpoging brandstof besparen gestart
Gecreëerd op 22/10/2010, 11:14:48
De initiatiefnemers van het project, Lifetime Technologies en MAN, willen aantonen welke drastische brandstofbesparingen er mogelijk zijn met nieuwe technologie. Aangezien er op dit traject nog geen vergelijkbare meting is uitgevoerd, willen ze zodoende meteen een wereldrecord vestigen.
"Met deze recordpoging kunnen we de transport- en logistiekwereld prima laten zien op welke manieren het allemaal mogelijk is om brandstof te besparen", zegt Carsten Holtrup, Vice President Sales and Marketing van Trimble Transport & Logistics. Het telematicabedrijf steunt de initiatiefnemers van het project met zijn boordcomputer CarCube, het toestel waarin de functies telematica, telemetrie, telefonie en navigatie zijn verenigd.
Om op het hele traject het brandstofverbruik te kunnen optimaliseren, moeten de voertuiggegevens permanent verwerkt worden. Trimble levert daarvoor een digitale rijstijlassistent. Dat is functionaliteit op de CarCube, die via een FMS-interface centrale parameters zoals verbruik, toerental, rem- en acceleratiegedrag registreert. Via een statusbalk op het display en akoestische meldingen krijgt de chauffeur vervolgens signalen die aangeven hoe hij het momentele verbruik kan verlagen. Aangezien de CarCube direct met de CANbus verbonden is, levert Trimble gedetailleerde FMS-berichten. Alle informatie is op het gebruikersplatform FleetWorks online beschikbaar.
Daarnaast hangt het brandstofverbruik af van het traject en van de omstandigheden op de baan en in het verkeer. Om ervoor te zorgen dat de efficiëntste route permanent wordt bepaald, heeft Trimble een trucknavigatiesysteem ontwikkeld dat behalve met de actuele verkeerssituatie ook rekening houdt met de specifieke eigenschappen van de desbetreffende vrachtwagen. De trucknavigatie maakt deel uit van de CarCube en is de wegwijzer voor de rit naar Villa San Giovanni.
De wereldrecordpoging is gestart op dinsdag 19 oktober om 7:30 uur. De vrachtwagen rijdt van München via de Brennerpas naar Villa San Giovanni voor de kust van Sicilië. Trimble stelt speciaal voor de recordpoging het webgebaseerde gebruikersportaal Fleetworks toegankelijk voor het publiek.
Naast Trimble Transport & Logistics ondersteunen nog meer bedrijven het project van Lifetime Technologies en MAN. Dat zijn bijvoorbeeld gerenommeerde partners als Michelin banden, Pneuhage bandenservice, SNIPTEC tuning, xlite velgen, HS-Schoch spoilers, KUDA-Aero-spoilers en BPW assen.
Bron: transport-online.nl