Trucker Klaas Kooi gaat het na veertig jaar bij Zijlstra rustiger aan doen
Gecreëerd op 08/03/2010, 14:37:45
Klaas krijgt zaterdag 6 maart een afscheidsfeest. Er is een hapje en een drankje, hij gaat bowlen en dan volgt er een diner van zijn werkgever.
Samen met Transport Online blikt de vertrekkende vrachtwagenchauffeur terug op veertig bewogen jaren en hij kijkt vooruit.
“Ik vind het wel goed dat ik met prepensioen ben gegaan. Ik blijf af en toe voor Zijlstra rijden. Bijvoorbeeld voor een spoedrit of tijdens ziekte”, brandt hij los.
Sjouwen
Voordat hij bij transportbedrijf Zijlstra achter het stuur kroop heeft Klaas gewerkt bij fouragehandel J. de Heij in Munnekeburen. “Dan ging ik bij de boeren langs met kunstmest en veevoer. Dan moest ik veel sjouwen. Tegenwoordig mag dat niet meer”, gaat hij verder.
Klaas is een graag gezien persoon in de transportwereld. Zal de vrijgezel daarom de vele contacten niet gaan missen? Had hij nog langer door willen gaan? “Ik heb genoeg gedaan”, zegt hij nuchter.
Gezelliger
Wat vindt hij van de veranderingen in de transportbranche de afgelopen veertig jaar? Klaas: “Het wordt er niet beter op. Zeker nu vanwege de kredietcrisis. Vroeger was er veel meer handwerk.”
Hij denkt even na en vertelt dan verder: “Kort geleden had ik het er nog met mijn oude bazen over. Vroeger was het gezelliger. Tegenwoordig moet er door de computers meer op tijd worden gereden.”
“Ik hoor van jongens dat ze bij andere bedrijven precies op de klok moeten rijden”, verklaart hij. Als die chauffeurs te laat komen is hun baas niet blij.
“Vroeger was het nog niet zo druk op de weg”, merkt hij op. En op de vandaag de dag volle snelweg is de trucker dikwijls de zondebok als er iets gebeurt. “Die zouden het dan gedaan hebben, maar meestal is het niet zo”, verduidelijkt Klaas.
“De verandering die het meeste indruk heeft gemaakt is het afsluiten van de vrachtwagen. Vroeger gebruikten we zeilen voor de auto. Tegenwoordig is alles veel beter afgedekt”, laat hij weten.
“Ik heb zoveel mooie dingen meegemaakt. Bijvoorbeeld de winter van 1978. Wij hadden een eigen sneeuwschuiver en gingen aan de slag in de regio. Daar werden de wegen netjes schoongemaakt”, klinkt er.
En: “Ik begon soms om 19.00 uur en dan zag ik mensen langs de weg die ik overdag nooit zag. Ik vond het mijn plicht om sneeuw te schuiven. Ik doe dat al jaren niet meer. Nu is het vanuit de gemeente geregeld.”
Ongeluk
“Minder plezierig vind ik een ongeluk dat ik heb meegemaakt. Dat gebeurde vlak voor mij. Een veewagen raakte ’s nachts op zijn kant. De koeien moesten van de vierbaansweg weggedreven worden. Uiteindelijk waren er toch enkele dooie koeien”, verzucht Klaas.
Met zijn soms behoorlijk jongere collega’s heeft hij een goede tijd gehad. Hoewel er wel eens een enkeling tussenzat die dacht dat Klaas als oudgediende door de baas werd voorgetrokken.
“Eentje zeurde altijd over mijn en zijn ritten. Dan moet je bij de baas wezen, zei ik hem.” En had Klaas een streepje voor? “Welnee, dat was niet zo”, verduidelijkt de chauffeur in hart en nieren.
Wat gaat hij doen nu de prepensioen is begonnen? Klaas: “Dat weet ik nog niet. Ik heb verschillende hobby’s. Ik zal vaker naar de buren gaan. En de bejaarden uit de buurt helpen”, meldt hij.
Aanvankelijk heeft Klaas bij transportbedrijf Zijlstra onder de broers Klaas en Johannes gewerkt. De afgelopen periode was hij actief voor de huidige directeur Meine Zijlstra.
“Klaas is een hele plezierige man. Altijd vol enthousiasme”, bekent Meine. “Hij heeft ook zijn beperkingen. Hij houdt niet van de nieuwe techniek”, voegt die eraan toe.
“Daarom is hij op een oude auto met een analoge tachograaf blijven rijden. Het liefst deed Klaas distributie en stukgoed vervoer”, vertelt zijn werkgever.
“Zijn jonge collega’s hebben veel van hem geleerd. Klaas kon alles fantastisch goed uitleggen. En vertelde waar ze aan denken moesten”, stelt Meine.
En vervolgt: “Hij was punctueel met zijn papieren. Heel secuur. Bij hem
wist ik altijd dat alles goed kwam.”
Economische malaise
Ook transportbedrijf Zijlstra voelt de economische malaise. “Daarom heb ik nog niemand anders voor Klaas aangenomen. En is het voor het bedrijf niet ongunstig dat hij met prepensioen is gegaan”, verduidelijkt Meine.
Hij werkt verder met een chauffeur. Ook Meine zit achter het stuur en vervoert agrarische producten en doet charterwerk.
Bron : transport-online.nl
