Ketelbrug afgesloten door extreme gladheid
Gecreëerd op 01/02/2010, 11:04:49
De A7 tussen Den Oever en Zaandam is in beide richtingen nauwelijks begaanbaar. De maandagochtendspits is met een piek van 571 kilometer op een gedeelde tiende plaats in de top tien van drukste spitsen aller tijden gekomen. Inmiddels neemt de lengte alweer af, maar dat gaat langzaam. Even voor 09.00 uur stond er nog 550 kilometer file.
Door heel Nederland past het verkeer de snelheid aan. Vaak wordt niet meer dan vijftig kilometer per uur gereden, wat als file wordt gerekend. Daardoor lijkt de totale filelengte volgens een woordvoerder erger dan hij werkelijk is.
De ANWB verwacht verder een rustige avondspits. "De maandagmiddag is sowieso vaak rustig. Daarbij wordt het straks droog en de ervaring leert dat automobilisten door een drukke ochtendspits meer gespreid naar huis gaan."
Bron: trouw.nl