Ladingdiefstal steeds succesvoller aangepakt
Gecreëerd op 05/03/2009, 11:04:55 - Laatste update op 05/03/2009, 11:05:29
Politie en transportorganisaties boeken successen in de aanpak van ladingdiefstal. Zo werd het afgelopen jaar 406 keer aangifte gedaan van ladingdiefstal, tegen 453 maal een jaar eerder. Van het gebruik van lokvrachtauto’s door de politie blijkt een preventieve werking uit te gaan. Dit blijkt uit de nieuwe Criminaliteitsanalyse van ladingdiefstallen in de wegtransportsector.
Verder zijn de transportassen van Rotterdam naar het Zuiden nog steeds geliefde werkterreinen van ladingdieven. Met name onbewaakte industrieterreinen blijken doelwitten voor dieven. Het daar laten staan van een geladen vrachtauto is dan ook de kat op het spek binden.
Naast meer beveiligde parkeerlocaties langs de hoofdtransportassen is de beveiliging op bedrijventerreinen een nieuw speerpunt in het volgende convenant dat EVO en de transportorganisaties af zullen sluiten met het ministerie van Economische zaken.
Het blijft voor EVO een raadsel waarom dure producten zoals elektronica nog steeds in auto’s en opleggers met schuifzeilen worden vervoerd. Het wordt ladingdieven op die manier wel erg gemakkelijk gemaakt en bovendien kan dat verzekeringstechnisch zeer slecht aflopen voor de verlader. Verladers doen er dan ook goed aan het gebruik van schuifzeilen zelf niet te stimuleren en een verbod op gebruik van zeilenwagens zeer goed vast te leggen in de vervoercontracten.
Tenslotte blijkt uit de Criminaliteitsanalyse dat de registratie van transportcriminaliteit de laatste jaren aanzienlijk is verbeterd. Hierdoor kunnen gedupeerde ondernemers sneller en makkelijker aangifte van diefstal doen.
Bron : evo
